Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

InnoCampus Lise Girişimcilik ve Yaratıcılık Kampı

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, İzmir

5 – 10 Eylül 2017

InnoCampus İzmir Lise Girişimcilik ve Yaratıcılık Kampı 5 Eylül’de İzmir’de başlıyor.

Sen de ‘Lise öğrencisiyim, iş fikrim var, takımımı kurdum, projemi hayata geçirmek için çeşitli konularda desteğe ihtiyacım var’ diyorsan, katılımcı başvuru formunu doldurmayı unutma, sana yardımcı olacak tecrübeli girişimciler ve kurumsal yöneticilerden destek ve mentorluk alma fırsatını yakala!
Son başvuru tarihi 28 Ağustos 2017!

Program

InnoCampus İzmir Lise Girişimcilik ve Yaratıcılık Kampı, Birleşmiş Milletler’e bağlı Uluslararası Göç Örgütü (IOM) desteği ile İzmir’de gerçekleştirilecektir. InnoCampus Lise Girişimcilik ve Yaratıcılık Kampı’nın amacı, liseli gençlere temel girişimcilik eğitimleri vermek, kişisel beceri ve yaratıcılıklarını geliştirmeye yönelik atölyeler yapmak ve takım çalışmasıyla iş fikirlerini geliştirmelerini sağlamaktır.
Program 5 – 10 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecektir. Başvuran en iyi takımlar seçilerek InnoCampus Lise Girişimcilik ve Lise Kampı’na davet edilirler. 5 gün boyunca konularında uzman girişimci, kurumsal ve akademik mentorlar eşliğinde iş fikirlerini geliştirmek için çalışırlar. Girişimcilik eğitimlerinin yanı sıra, InnoCampus konteynırlarında girişimcilerin prototip üretebilecekleri YapLab da bulunmaktadır. Katılımcılar bu YapLab’da 3B yazıcı, lazer kesici ve Arduino atölyelerine katılarak hızlı prototip üretme metotları üzerinde çalışırlar. Program sonundaki demo gününde fikirlerini jüriye, proje ortaklarına ve yatırımcılara sunarlar

Son Başvuru

1 Eylül

Girişimcilik ve Yaratıclık Kampı

5-10 Eylül

Demo Günü

10 Eylül

Başvuru Koşulları

InnoCampus İzmir programı aşağıdaki kriterleri karşılayan ve kendi iş fikirlerini hayata geçirmek isteyen Türkiye’nin dört bir yanındaki gençleri hedeflemektedir. Kampa seçilmeye hak kazanan gençlere katılım ücretsizdir. Bu program yoğun ve tam zamanlı bir kamp olacaktır. Konaklama program tarafından karşılanacaktır. İzmir’e ulaşım katılımcılara aittir.

  • Lise öğrencisi olmak,
  • Halihazırda üzerinde çalışmakta olduğu somut ve yenilikçi bir iş fikrine sahip olmak,
  • Türkçe ve/veya İngilize yazabilmek ve konuşabilmek,
  • Programın tümüne eksiksiz katılmayı taahhüt etmek,
  • Ürününün prototipini (fiziksel ürün, websitesi, uygulama veya hizmet) yapmış olmak tercih sebebidir.
  • Beraber çalıştığı bir takıma sahip olmak tercih sebebidir.

InnoCampus Nedir?

InnoCampus farklı şehirleri gezerek genç girişimcilerin fikirlerini hayata geçirmelerine yardımcı olan ve kar amacı gütmeyen mobil bir girişim hızlandırıcı / YapLab programıdır. 3 konteynırdan oluşan, bir gün içerisinde kurulabilen / kaldırılabilen taşınabilir bir sistem (toplam 90 m2 alan) olan InnoCampus, 3 tırın üzerinde şehir şehir dolaşır.
InnoCampus’ün amacı, Türkiye’nin her bölgesindeki gençlere girişimciliğin farklı aşamalarında ihtiyaçları olan araçları öğretmek, cesaret vermek ve onları yolculuklarının ilerleyen aşamalarında da destek alabilecekleri kişi ve kurumlarla tanıştırmaktır.

InnoCampus şu ana kadar Adana, İzmir, Çanakkale, İstanbul ve Gaziantep’te 7 farklı eğitim programı gerçekleştirdi. Sıradaki InnoCampus Programı İzmir’de gerçekleşecek.

IOM Hakkında

Birleşmiş Milletler Göç Kurumu, Uluslarası Göç Örgütü (IOM) 1951’den beri göç ve mülteci alanında hükümetler ve resmi olmayan kuruluşlar ile ortaklaşa çalışan dünyanın önde gelen hükümetlerarası kuruluşlarından biridir.

Göç hareketlerinin insancıl ve düzen içinde yürütülmesi noktasında hükümetlere ve göçmenlere hizmet ve tavsiye veren IOM’in bünyesinde 165 üye, 8 gözlemci ülke bulunmakla beraber, 100’den fazla ülkede ise ofisleri bulunmaktadır.

IOM; göçün insancıl bir şekilde yönetilmesi, uluslararası iş birliklerinin arttırılması, göç sırasında yaşanan problemlere Pratik çözümler bulma ve göçmenlere, mültecilere ve yerel göçmenlere insani yardım sağlanması için çalışmaktadır.

IOM’in Türkiye’de yaşayan mülteci ve ev sahibi Türklere yönelik yürüttüğü Geçim Kaynakları Programı dahilinde, InnoCampus Girişim Hızlandırıcı Programına teknik ve yasal bilgisi ve tecrübesi ile destek veriyor.

Daha fazla bilgi için: www.turkey.iom.int   |  IOM – UN Migration Agency  |   IOM Turkey

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.