Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Lise Girişimcilik ve Yaratıcılık Kampı

FMV Işık Üniversitesi Şile Kampüsü

30 Ocak – 4 Şubat 2017

InnoCampus Nedir?

InnoCampus, işbirliğine dayalı inovasyon ve girişimcilik deneyimlerini her yaştan öğrencilere yaşatmak amacıyla tasarlanmış kar amacı gütmeyen bir projedir. Bir şehirden diğerine taşınabilen ortak çalışma, ortak öğrenme, ortak yaratma alanlarından ve dijital platformdan oluşur.

 

InnoCampus, Türkiye’nin inovasyon kapasitesi açısından Avrupa’da 31’inci, dünyada ise 60’ınci sırada, girişimcilik liginde ise 40’ıncı sırada yer aldığı ve genç nüfusun yaklaşık yüzde 14’ünün işsiz olduğu gerçeğinden yola çıkmaktadır. 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisinden birisi olmayı hedefleyen Türkiye’nin “inovasyon odaklı ekonomi” ye geçmesine ve girişimcilik konusunda ciddi bir atılım yapmasına ihtiyaç vardır.

 

Amaç, Türkiye’nin her bölgesinden farklı şehirlere giderek gençlere girişimciliğin çok erken aşamalarında ihtiyaçları olan araçları öğretmek, cesaret vermek ve onları yolculuklarının ilerleyen aşamalarında da destek alabilecekleri kişi ve kurumlarla tanıştırmaktadır. Ülkemizin ilerlemesi için inovasyona ve yaratıcı düşünceye yapılan yatırımın ve girişimciliğin önemine inanarak yola çıkan InnoCampus takımı bu programı gönüllü eğitmen ve mentorların desteği ve sponsorlarının katkısıyla yürütmektedir.

InnoCampus Lise ve Girişimcilik Kampı

Türkiye’nin farklı liselerinden 30 gençle yapılacak bu kampın hedefi liseli gençlere temel girişimcilik eğitimleri vermek, kişisel beceri ve yaratıcılıklarını geliştirmeye yönelik atölyeler yapmak ve takım çalışmasıyla iş fikirlerini geliştirmelerini sağlamaktır.

Ayrıca konularında uzman girişimci, kurumsal ve akademik mentorlar eşliğinde çalışacaklardır. Verilecek eğitimler InnoCampus eğitimleri arasından seçilerek bu kampa göre uyarlanacaktır. Planlanan eğitim ve atölye çalışmalarından bazıları

  • Ortak Liderlik,
  • Tasarım Odaklı Düşünme,
  • Yeni bir Girişime Başlamak,
  • Yalın Girişim Kanvası,
  • Hikaye Anlatma Sanatı ve
  • Sunum Teknikleridir.

Ayrıca 5 gün sürecek bu kamp sırasında gençlerin YapLab atölyeleri sayesinde temel 3 boyutlu yazıcı, lazer kesici, prototipleme ve modelleme ile Arduino bilgileri almaları sağlanacaktır.
Kampın sonunda her takım iş fikirlerinin sunumlarını bir jüri önünde yapacaktır. Kamptan sonra iş fikirleri üzerine çalışmaya devam etmek isteyen takımlara InnoCampus tarafından destek verilecektir.

Lise Kampımız 30 Ocak  – 4 Şubat 2017 tarihleri arasında İstanbul Şile’de (FMV Işık Üniversitesi kampüsünde) gerçekleştirilecektir. Programın süresi boyunca 5 gece konaklama karşılanacaktır. Farklı illerden bireysel ya da lise takımı olarak başvuru yapılabilir. Kontenjan sınırlıdır ve katılımcıların başvuruları detaylı bir şekilde değerlendirilecektir.

Başvurmak için lütfen başvuru formunu doldurunuz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.