Koca evrende küçücük bir nokta! – İlayda Salkım

Koca evrende küçücük bir nokta! – İlayda Salkım

Mustafa Ağabeyin evrenle nöronları muhakeme ettiği bi’ sunumla başladı yolculuğumuz. Koca evrende küçücük bir noktaydık o zaman. Beş gün içinde işlerin tersine döneceğini bilemezdik elbet.

Sabahları Innocampus’te olmanın bizlere verdiği müteşekkir hazla suladık üstümüzdeki meşe ağacını. Bizi az dinlemedi ihtiyar. İnanır mısınız çok kez onun da bize -gerek uğultusuyla gerek böcükleriyle- bir şeyler söylemeye niyetlendiğine şahit olduk hep beraber. Yapılan sunumlar, öğütler, oyunlar, önümüze serilen hikâyeler, hepsi kendi hikayemizin birer malzemesi oldular, baharatlısından. Pek çok söyleşi oldu içimden “n’olur bitmesin.” dediğim. Fikirlerimin, hayallerimin ortasında ayakta durmakta zorlanırken bizi konuk eden bu eşsiz insanlar bizlere ışık oldular. Birlikte basamak üstüne basamak çıktık. Bi’ ağabeyimiz ” kıvılcım” koydu bu beş günün ismini çünkü bu süre zarfı alev olmasa da birbirinden farklı dünyaların yeşerttiği koskoca bir umut olmaya yeterdi.
Dünyalar… Yorgunluğumuza ve aksaklıklara rağmen düşen suratlarımıza tebessümü geri asmayı iyi bilen bu tertemiz dünyalar… Bir dünya şey öğrendim sizden. İşte biz bir evreni üç konteynırda böyle yarattık. Haliyle “ışık hızıyla” geçti vakit. Önemli değil çünkü artık beynim bi’ evren. Ben InnoCampus’te değilim, o benim içimde.
Son olarak iyi ki burada da doğmuşum. Çıktım.

İlayda Salkım
Özel Darüşşafaka Eğitim Kurumlları / 11.Sınıf
InnoCampus Lise Girişimcilik ve Yaratıcılık Kampı / CharG Takım Üyesi

Katılımcı About the author