InnoCampus

Lise Girişimcilik ve Yaratıcılık Kampı

Lise Girişimcilik ve Teknoloji Kampı şimdi GİTEKA‘da

InnoCampus’te düzenlediğimiz lise kamplarına GİTEKA ile devam ediyoruz. Bu yaz, kamplardan ilki Boğaziçi Üniversitesi işbirliği ile 13-20 Temmuz 2019 tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü’nde gerçekleştirilecek. Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.

 

Sosyal medya hesaplarımızı takipte kalın.

 

InnoCampus Nedir?

InnoCampus, işbirliğine dayalı inovasyon ve girişimcilik deneyimlerini her yaştan öğrencilere yaşatmak amacıyla tasarlanmış kar amacı gütmeyen bir projedir. Bir şehirden diğerine taşınabilen ortak çalışma, ortak öğrenme, ortak yaratma alanlarından ve dijital platformdan oluşur.

InnoCampus, Türkiye’nin inovasyon kapasitesi açısından Avrupa’da 31’inci, dünyada ise 60’ınci sırada, girişimcilik liginde ise 40’ıncı sırada yer aldığı ve genç nüfusun yaklaşık yüzde 14’ünün işsiz olduğu gerçeğinden yola çıkmaktadır. 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisinden birisi olmayı hedefleyen Türkiye’nin “inovasyon odaklı ekonomi” ye geçmesine ve girişimcilik konusunda ciddi bir atılım yapmasına ihtiyaç vardır.

Amaç, Türkiye’nin her bölgesinden farklı şehirlere giderek gençlere girişimciliğin çok erken aşamalarında ihtiyaçları olan araçları öğretmek, cesaret vermek ve onları yolculuklarının ilerleyen aşamalarında da destek alabilecekleri kişi ve kurumlarla tanıştırmaktadır. Ülkemizin ilerlemesi için inovasyona ve yaratıcı düşünceye yapılan yatırımın ve girişimciliğin önemine inanarak yola çıkan InnoCampus takımı bu programı gönüllü eğitmen ve mentorların desteği ve sponsorlarının katkısıyla yürütmektedir.

InnoCampus Lise Girişimcilik ve Yaratıcılık Kampı

Türkiye’nin farklı liselerinden gençlerle yapılan bu kampın hedefi temel girişimcilik eğitimleri vermek, kişisel beceri ve yaratıcılıklarını geliştirmeye yönelik atölyeler yapmak ve takım çalışmasıyla iş fikirlerini geliştirmelerini sağlamaktır.

Ayrıca konularında uzman girişimci, kurumsal ve akademik mentorlar eşliğinde çalışacaklardır. Verilen eğitimler InnoCampus eğitimleri arasından seçilerek bu kampa göre uyarlanacaktır.

Eğitim ve atölye çalışmalarından bazıları

  • Ortak Liderlik,
  • Tasarım Odaklı Düşünme,
  • Yeni bir Girişime Başlamak,
  • Yalın Girişim Kanvası,
  • Hikaye Anlatma Sanatı
  • Sunum Teknikleri ve
  • Astronomi Gecesidir.

Ayrıca 5 gün süren bu kamp sırasında gençlerin YapLab atölyeleri sayesinde temel 3 boyutlu yazıcı, lazer kesici, prototipleme ve modelleme ile Arduino bilgileri almaları sağlanmaktadır.
Kampın sonunda her takım iş fikirlerinin sunumlarını bir jüri önünde yapmaktadır. Kamptan sonra iş fikirleri üzerine çalışmaya devam etmek isteyen takımlara InnoCampus tarafından destek verilmektedir.